OK
شرکت فولاد پرشین
title-leftاخبار title-right
bg-corner
bg-corner

 

روند قیمت های شمش فولادی (Billet)


قیمت های شمش فولادی (Billet) در اکثر بازارها در سراسر جهان، همچنان به روند خود برای کسب سود طی هفته منتهی به جمعه 22 نوامبر ادامه دادند؛ زیرا عرضه کنندگان تمایلی به ارائه تخفیف به خریداران ندارند در حالی که فرصت نوسان گیری بین قیمت های داخلی چین و قیمت های بین المللی هم چنان پا بر جاست. فاصله قیمتی با لحاظ کردن 13 درصد مالیات ارزش افزوده و 2 درصد حقوق و عوارض گمرکی واردات، 34 تا 37 دلار بوده است. قیمت های شمش فولادی (Billet) در جنوب شرق آسیا بواسطه تداوم رقابت بین وارد کنندگان چینی در بازار نقدی، افزایش یافته است. گزارش ها حکایت از آن دارند که میانگین قیمت، 420 دلار بوده است. نگرش بازار نسبت به شمش فولادی در حوزه کشورهای مشترک المنافع (CIS) در نیمه دوم ماه نوامبر، بدلیل افزایش در تقاضای آن بواسطه تقویت پایدار در قیمت های قراضه، رو به بهبود بوده است. شاخص شمش در این منطقه، 382 دلار گزارش شده است. علاوه بر این، قیمت های قراضه در ترکیه، بزرگترین وارد کننده مواد اولیه فولاد سازی جهان، تقویت شده است.

(متال بولتن ـ 26 نوامبر 2019)فولاد اکسین خوزستان سومین تولید کننده بزرگ فولاد ایران شد

تولید فولاد در ایران در شش ماه نخست سال جاری شمسی (۲۱ مارس تا ۲۲ سپتامبر) در مقایسه با دورۀ مشابه سال قبل ۴۳٫۶ درصد رشد داشته است.

بر اساس آماری که از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران منتشر شده، ایران در شش ماه نخست سال جاری ۲۳ میلیون و ۲۶۰ هزار تن فولاد تولید کرده است.

به گزارش این رسانه شرکت فولاد اکسین با رشد ۱۴ درصدی در شش ماه سال ۱۳۹۸ که همزمان با دوره مدیریت جدید این شرکت شده تولید خود را به ۴۲۱هزار و ۹۱۴ تن رسانده و جایگاه سوم بزرگ‌ترین تولیدکنندۀ فولاد ایران را در این دوره به خود اختصاص دهد.

لازم بذکر است طی شش ماه نخست عمده تولیدات این شرکت در حوزه فولادهای آلیاژی و ورق های api بوده است.

همچنین در این گزارش فولاد مبارکه اصفهان با تولید ۴ میلیون تن مقام نخست تولید محصولات نهایی فولاد را بدست آورده است.بالا رفتن قیمت جهانی بیلت متاثر از بازگشت قیمت قراضه

قیمت های بیلت (شمش فولادی)، در اکثر بازارها در سراسر دنیا همچنان بر روند صعودی و رو به بالا در هفته منتهی به 8 نوامبر قرار داشت که دلیل آن بهبود در قیمت های قراضه در بازار واردات ترکیه است.

فعالان بازار، قیمت های واردات قراضه ترکیه را به عنوان یک شاخص عمده و مبنای اصلی روند قیمت های قراضه قلمداد مینمایند؛ زیرا این کشور بزرگترین وارکننده مواد اولیه و خام صنعت فولاد سازی در جهان است.

قیمت های بیلت جنوب شرق آسیا نیز پس از آنکه فولاد سازان، پیشنهادهای خود را در پاسخ به روند بهبود قیمت های قراضه در ترکیه بالا بردند، افزایش یافت. فولاد سازان در ایران، بیلت را در نرخ 360 دلار به مشتریان خارجی پیشنهاد می دهند.

(متال بولتن ـ 21 آبان ماه 1398)
گزارش آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از صادرات ۶ ماهه نخست سال ۹۸ از ۲ برابر شدن صادرات میلگرد کشور و رسیدن به سطح ۱.۲ میلیون تن حکایت دارد


در همین مدت صادرات تیرآهن با افت ۳۰ درصدی به کمتر از ۱۰۰ هزار تن کاهش یافته و عدد ۹۰ هزارتن را به ثبت رسانیده است. صادرات سایر مقاطع طویل فولادی نیز کمی بیشتر از ۱۰۰ هزار تن بوده است.

آمار تفکیکی منتشر شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از صادرات محصولات فولادی کشور در نیمه نخست سال جاری نشان دهنده کاهش ۱۰ درصدی صادرات ورق های فولادی است.

هر چند که رکورد بیشترین نرخ رشد صادرات متعلق به ورق سرد با ۴۰۷ درصد رشد است اما با توجه به حجم اندک آن و کاهش حدود ۳۰ درصدی صادرات ورق گرم، صادرات مجموع محصولات تخت فولادی حدود ۵۰ هزار تن نسبت به نیمه نخست سال ۹۷ کاهش یافته و به ۴۷۸ هزار تن رسیده است.

این گزارش رشد ۱۳ درصدی صادرات فولاد میانی و نزدیک شدن آن به مرز ۳.۲ میلیون تن را نشان می دهد.

 همچنین افزایش بیش از ۵۰۰ هزار تن در صادرات شمش بسیار قابل توجه است. با این حال کاهش ۱۵ درصدی صادرات اسلب، نشان دهنده لزوم توجه بیشتر به جزئیات صادراتی این محصول است.

گزارش صادرات نیمه نخست سال ۹۸ نشان می دهد صادرات آهن اسفنجی هم با رشد ۶۲ درصدی به بیش از ۶۰۰ هزار تن رسیده که نوید تنوع بیشتر در سبد صادراتی آهن و فولاد ایران را با خود به همراه دارد.

(انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران ـ 12 آبان ماه 1398)بازار تقاضای واقعی کم رمق تر از همیشه

رایزنی هایی را صورت دادیم با برخی از دفاتر فروش از جمله تهران؛ آذربایجان و کرج و قزوین اینطور که شنیده ها عنوان میکنند؛ تقاضای مصرفی به شدت کاهش پیدا کرده و سکوت معنی داری در بازار مصرف حاکم شده است؛ عنوان شد از اواسط روز گذشته بطور کاملا محسوسی تقاضای انباری هم ضعیف و تقریباً متوقف شده و این سیگنال رکود بیش از پیش در روزهای پیش رو را به بازار مخابره میکند؛ به خصوص اینکه سرما و بارش هم پیش رو است


امید سهامداران به سودآوری و ایجاد ارزش افزوده "فولاد" در دوران تحریم/ ناامیدی از تأمین پایدار مواد اولیه فولاسازان

مهندس عظیمیان، مدیر عامل فولاد مبارکه در همایش استیل پرایس:

·       فولاد مبارکه به مرحله ای رسیده که فقط فروش محصول نخواهد داشت و در آینده نزدیک تجهیزات خط تولید و تکنولوژی را نیز می فروشد.

·       از تغییر رویکرد شرکت های معدنی در تامین پایدار مواد معدنی ناامید شده ایم. ما هم اکنون با کمبود مواد اولیه مواجه ایم و این حرکت (خام فروشی) زیبنده مملکت نیست.

·       با وجود قرار گرفتن فولاد مبارکه در لیست تحریم های دولت ترامپ، توانستیم با اجرای برنامه های جدید تولید و فروش به سودآوری مطلوبی برسیم. کاهش صادرات فولاد مبارکه را با افزایش فروش داخلی جبران کردیم.

·       طراحی و تولید محصولات جدید در فولاد مبارکه و اجرای طرح های توسعه همانند طرح نورد گرم ۲ جزو برنامه های با ارزش افزوده بالایی فولادمبارکه است .

·       فولاد مبارکه طی ۵ سال آینده به صادر کننده تکنولوژی صنعت فولاد (تکنولوژ) مبدل خواهد شد.


فرار رو به جلو یا تمنای مارجین بیشتر؟

افزایش ۵۰ تا ۱۵۰ تومانی حوزه قوطی و #پروفیل طی آخر وقت دیروز و امروز صبح...

در حالیکه دیروز شنیده های ما از محصول بر مبنای ورق ضخامت ۲ میلیمتر حول و حوش ۵۸۵۰ تومان/کیلو +vatبود که ظاهرا طی آخر وقت دیروز و امروز؛ این حوزه با اعمال افزایش قیمت‌ها؛ امروز به دامنه قیمتی حدود ۵۹۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان +vat در خصوص این محصول رسیده است ...

این افزایش قیمت ها در حالی صورت میگیرد که آخرین خرید ورق گرم از بورس کالا افزایش قابل توجهی نداشت. و بنظر میرسد که رفتار این حوزه به نوعی ماهیگیری از آب گل آلود باشد...

چراکه بنا بر برخی شنیده ها تقاضای واقعی و مصرفی محصول این حوزه هم همچون سایر حوزه های مصرفی بازار داخلی، این روزها ضعیف تر و کم رمق تر از قبل گزارش شده است و همانطورکه مشخص است، تولیدکنندگان این حوزه محصول مورد نیاز خود را عمدتاً از بورس کالا تهیه میکنند نه از بازار وارداتی...

98/08/22قیمت های ورق گرم پس از یک دوره کاهشی طولانی مدت، رو به بالا حرکت می نماید

پس از یک دوره کاهشی طولانی مدت در سراسر دنیا، قیمت های ورق گرم (HRC) بالاخره در اکثر بازارها، بهبود یافت. این روند برگشت قیمت ها، به عنوان پیامد مستقیم افزایش در قیمت های قراضه، در اواسط اکتبر در ترکیه و آمریکای شمالی، آغاز گردید. قیمت های ترکیه ظرف مدت 2 هفته از اواسط اکتبر، حدود 20 دلار در هر تن، افزایش یافت در حالی که تلاش های کارخانجات در بازارهای آمریکای شمالی جهت افزایش قیمت، 15 دلار در هر تن را محقق کرده است. هفته گذشته، نگرش مثبت در اکثر بازارها نظیر چین و کشورهای مشترک المنافع (CIS) ، به سرعت گسترش یافت.

 (Kalanish Steel Weekly)ـ 12 نوامبر 2019